Wilpattu

národní park

Willu-patthu v překladu znamená země jezer. Tento národní park se svou rozlohou 1 317 km2 jse nachází v nadmořské výšce 150m.n.m. a je největší na ostrově. Národním parkem byl vyhlášen, stejně tak jako NP Yala, již v roce 1938. Nalezneme zde zajímavý ekosystém, s nepřeberným množstvím druhů rostlin. Od vodních rostlin, vyskytujících se v mokřadech kolem jezer počínaje, až po suchomilné rostliny, rostoucí na vyprahlých pláních.

K nejzajímavějším druhům zvířat, které zde můžeme spatřit, jednoznačně patří leopard skvrnitý a medvěd pyskatý. Při troše štěstí můžeme potkat i spoustu dalších zvířat. Žije zde třicet druhů savců, z nichž nejčastěji potkáme slony a jelena axise.

Z plazů zde můžeme potkat, třeba kobru, nebo krajtu. K populárním též patří varan bengálský a samozřejmě i krokodýli. Žije zde i několik druhů jak vodních, tak suchozemských želv.

V korunách stromů a v mokřadech kolem velkých jezer se vyskytuje nepřeberné množství ptáků. Můžete zde spatřit čtyři druhy čápů, spousty volavek, ibise a řadu dalších.

Tento park byl z důvodu občanské války řadu let uzavřen a proto není tak populárví jako NP Yala. Návštěvu ale určitě doporučujeme.

Leopard skvrnitý
Leopard skvrnitý
předchozí
následující
 

právě jste offline