Minneriya

Národní park

Tento park se nachází na břehu jezera Minneriya, které patří mezi šestnáct vodních nádrží vybudovaných již ve třetím století anuradhapurským králem Mahasenou. Národním parkem bylo vyhlášeno v roce 1997 a rozkládá se na ploše 89 km2. Je nedílnou součástí sloního koridu, kydy několikrát do roka prochází sloní stáda za potravou. Je zde zajímavá a velmi rozmanitá příroda.

Krom slonů zde naleznete zde husté porosty tropické suché džungle, zajímavá bambusová uskupení a obrovské travnaté pláně kolem jezera Minneriya.

Když toto místo navštívíte ve správném období, můžete zde spatřit i několika set členná stáda slonů. V každém případě doporučujeme. Určitě si odsud odvezete nezapomenutelné zážitky.

Ale pozor! Bohužel ne vždy tu potkáte slony. Před návštěvou vždy předem kontaktuje některou ze společností poskytující jeepy na safari. Jejich řidiči přesně vědí, ve kterém ze tří nedalekých parků (Minneriya, Kaudulla, Hurulu) se nachází nejvíce slonů. Určitě se vyplatí je poslechnout. Dokonce i navzdory různým doporučením českých cestovních kanceláří, či kamarádů a známých, kteří navštívili tento park v minulosti.

předchozí
následující
 

právě jste offline