Krátké filmy o Srí Lance

Připravili jsme pro Vás krátké filmy, které vám lépe pomohou s volbou vašich cílů.

Národní park Hortonovy planiny

Národní park Hortonovy planiny se rozléhá na ploše 3.160 hektarů ve výšce 2.100 až 2.300 metrů nad mořem. Krom nádherné přírody, která je všude kolem, zde naleznete i překrásné Bakerovy vodopády, nebo se budete moci kochat nádhernými vyhlídkami z Konce světa.
Po tomto krásném parku vás provede Jaromír Hanzlík

Buddhistický chrám Wewurukannala

Wewurukannala je sice malý, ale zato velice významný buddhistický templ. Na tomto turisty mnohdy opomíjeném místě naleznete 50-ti metrovou sochu sedícího Buddhy, která je úplně nejvyšší sochou Buddhy na celém ostrově. Další zajímavostí, která vás zde určitě zaskočí, je znázornění buddhistického pekla.
Tento krásný templ vám představí Jaromír Hanzlík

Oslavy Nového roku na Srí Lance

Na Srí Lance mají Nový rok jindy než u nás a slaví ho naprosto odlišným způsobem. Oficiální oslavy trvají několik dnů a přesně se řídí podle horoskopu. Někteří jedinci pak vydrží slavit i týden a více.
O tom, jak probíhaly oslavy Nového roku 2015, Vám poví Jaromír Hanzlík

Sigiriya - Lví skála

Pevnost vystavěná v pátém století anuradhapurským králem Kasyapou, který se sem uchýlil v obavách z odplaty vlastního bratra, za vraždu jejich otce. Sigiriya byla vybrána na seznam památek UNESCO, coby nejlépe naplánované město na světě v pátém století. Pokud navštívíte Srí lanku, určitě si nenechte toto místo ujít.

Polonnaruwa

Po té co v roce 992 n. l., Anurdhapuru dobyli a kompletně zničili cholští nájezdníci, jimž veleli král Raja Raja Chola a jeho syn Rajendra Chola. Z obav před útoky Sinhálců a zároveň před dalšími útoky z Indie, přesunuli hlavní město 80 km jihovýchodně a nazvali jej Mammadi Cholá Mamdalam. V jedenáctém století ale přišel neočekávaně z jihovýchodu král Vijayabáhu a po porážce Cholů obsadil město. Pokusil se vrátit hlavní město zpět do Anuradhapury, ale ta byla natolik zničena, že se zde pouze nechal korunovat a vrátil se zpět do Polonnaruwy. Přejmenoval město na Pulastipuram – z čehož později vzniklo dnešní jméno Polonnaruwa.

Sri Lanka - SRI LANKAN DREAMS

Autor filmu: Fresh Start Media
Rok: 2016
Hlasový doprovod: Charlie Chaplin – „The great dictator speech“

Srí Lanka, jak jste ji nikdy dříve neviděli.

právě jste offline