O nás

Na českém trhu je k sehnání několik tištěných průvodců po Srí Lance. Bohužel jsou většinou dost drahé a rychle zastarávají – zvláště teď, v období velkého rozvoje země. Navíc většina z nich čerpá ze stejných zdrojů a tak se občas stává, že se vždy v několika z nich opakují podobné chyby a některé údaje jsou ještě z dob před tsunami v roce 2004. Ty nejlepší z nich, ve kterých je sice chyb o něco méně, bývají velice obsáhlé a běžný turista cestující na Srí Lanku z nich využije pouze malé procento informací, za které se mu určitě nevyplatí zaplatit tak vysokou částku.

Další, v současné době velmi populární druh publikací pochází z pera turistů, kteří jsou na ostrově týden a hned píší romány o způsobu života místních obyvatel a jejich zvyklostech. Dost často se v těchto publikacích setkáváme s kritikou toho, čemu autor vůbec nerozumí, protože by k pochopení situace potřeboval mnohem více, než týden pobytu na pláži ve čtyřhvězdičkovém hotelu. Takovéto publikace většinou neslouží k informování o zemi, ale pouze jako zdroj prostředků pro další cestování.

 Je také samozřejmě mnoho odkazů, které najdete na internetu, ale opět ne všechny lze brát vážně. Lidé, kteří sem cestují, jsou velmi různí. Někteří si dokonce myslí, že s batohem na zádech a se sto dolary v kapse v klidu a pohodě procestují celou Srí Lanku a ještě si po cestě nějaký ten dolar vydělají. Pak píší své příběhy, které jsou velmi zavádějící a jsou většinou ostudou pro ty, kteří přijedou po nich a zkoušejí to podobným způsobem.

Toto vše vedlo k nápadu vydat internetového průvodce po Srí Lance, který bude určen pro běžného českého turistu a bude k dispozici online. Tyto webové stránky zatím nejsou tak obsáhlé, ale jsou neustále doplňovány a aktualizovány týmem Čechů, dlouhodobě působících na Srí Lance, nebo jinak propojených s touto zemí.

Návštěvník zde nalezne všechny informace potřebné pro cestování po Srí Lance, obecné informace o zemi a popisy hlavních památek. Vše je doplněno o řadu fotografií a krátkých filmů o této zemi, památkách a způsobu života jejích obyvatel.

Ale co je hlavní výhodou? Všechny tyto informace máte vždy k dispozici online. A navíc zdarma, jako dárek českým turistům od cestovní kanceláře LankaPro International ltd.

právě jste offline