Pláže a letoviska

Délka pobřeží Srí Lanky je 1340 km a sporadicky jsou kolem celého pobřeží hotely. Nejnavštěvovanější oblast je jihozápadní pobřeží, kde je většina hotelů využívaných českými cestovními kancelářemi. Bohužel i navzdory tomu, že jsou na ostrově mnohem krásnější a daleko vhodnější místa pro trávení odpočinku.  Záleží na každém, jak se nechá zlákat nabídkami CK.

Zde zmiňujeme pouze pláže, které jsou hojně využívány českými turisty cestujícími samostatně.

Hikkaduwa

Pláž s korálovým útesem, kde se to hemží rybkami. Vhodné pro šnorchlování. Na pláž připlouvají želvy zvyklé na krmení od lidí. Můžete jim odtrhávat řasy z útesu a krmit je přímo z ruky.

Unawatuna

Zátoka s tyrkysovou vodou s mnoha turistickými obchody a restaracemi. Na pláži je též nabídka vodních sportů, například zapůjčení vodního skútru.

Weligama

Pokud hledáte místo vhodné pro surf, ve Weligama je jedna surf škola vedle druhé. Jsou zde ideální podmínky zejména pro začátečníky.

Mirissa

Jedno z nejoblíbenějších míst pro odpočinek na pláži s množstvím barů, wellness centry, restauracemi a obchůdky. 

Talalla

Klidná asi kilometr dlouhá pláž, kde si odpočinete od turistického ruchu. Nevýhodou jsou velké vlny. Koupání je nejlepší ze severního konce.

Tangalle

Pláž u města Tangalle je oblokopena bary a restauracemi.

Při koupání ovšem nepodceňujte časté, dost nebezpečné proudy.

Arugam Bay

Pláž oblíbená ani ne tak normálními turisty, ale spíše milovníky vodních sportů, především surfingu. Nádherné vlny zde nabízí zážitky jak pro začátečníky, tak pro profesionální surfaře.

Trincomalee

Neprávem opomíjená nádherná pláž s bílým pískem. Nejvhodnější pro návštěvu je období od května do září. Určitě se v tomto období vyplatí cestovat pár kilometrů navíc a tuto pláž zaměnit za jihozápadní pláže.

právě jste offline